» FORMALNOŚCI ZWIĄZANE Z ZAKUPEM KASY FISKALNEJ

FORMALNOŚCI ZWIĄZANE Z ZAKUPEM KASY FISKALNEJ

Zakup i instalacja urządzenia fiskalnego wiąże się z zachowaniem kilku wymogów formalnych narzuconych przez ustawodawcę. Zdając sobie sprawę, że nie wszyscy z państwa mają czas, aby samodzielnie zapoznawać się z przepisami dotyczącymi urządzeń fiskalnych przygotowaliśmy poradnik ułatwiający zachowanie wszystkich wymogów:
 
  • Zakup urządzenia - wybieramy urządzenie, które nas interesuje, w czym oczywiście z chęcią państwu pomożemy. Zapraszamy do siedziby naszej firmy ewentualnie prosimy o kontakt z naszym działem handlowym telefonicznie - 52 345 86 21 lub 52 379 44 44

 
  • Podczas zakupu urządzenia ustalamy z państwem termin i miejsce szkolenia z zakresu obsługi urządzenia oraz termin fiskalizacji urządzenia - czyli termin od którego urządzenie rozpocznie ewidencję w pamięci fiskalnej.

 
  • Przynajmniej dzień przed fiskalizacją należy przekazać do urzędu skarbowego zawiadomienie o terminie fiskalizacji i ilości instalowanych kas. Zgłoszenie to jest warunkiem koniecznym do otrzymania zwrotu za zakup urządzenia fiskalnego.

 
  • W uzgodnionym terminie nasz serwisant wykonuje fiskalizację urządzenia czyli aktywuje w urządzeniu zapis wszystkich operacji do pamięci fiskalnej.

 
  • W przeciągu 7 dni od dnia fiskalizacji urządzenia należy powiadomić odpowiedni urząd skarbowy o tym fakcie. Zgłoszenia dokonuje się na odpowiednim formularzu i wysyła listem poleconym lub dostarcza się osobiście do urzędu. Wzory formularzy dostarczane są wraz z urządzeniem. Nasz serwisant oczywiście pomoże państwu wypełnić taki formularz, a na naszej stronie internetowej znajdziecie państwo wzór takiego formularza.

 
  • Po wykonaniu wcześniejszych czynności przysługuje państwu zwrot kwoty za zakup urządzenia z urzędu skarbowego. Obecnie jest to 90% wartości urządzenia nie więcej jednak niż 700 zł. Płatnicy podatku vat rozliczają zwrot w deklaracji vat-7, a pozostali składają wniosek o zwrot kwoty na konto. Wzór takiego wniosku dostępny jest na naszej stronie internetowej lub w siedzibie firmy.

 
  • Ostatnim krokiem związanym z instalacją urządzenia fiskalnego jest nadanie numeru ewidencyjnego urządzenia. Numer ten nadaje właściwy urząd skarbowy i przesyła państwu w formie decyzji. Po otrzymaniu takiej decyzji numer ewidencyjny należy nanieść na obudowę urządzenia w sposób trwały i wpisać do książki serwisowej.


    Użytkując urządzenie fiskalne należy pamiętać o konieczności rejestrowania transakcji na urządzeniu, wykonywaniu raportów dobowych i miesięcznych oraz o wykonywaniu w wyznaczonych terminach przeglądów okresowych urządzeńŻyczymy bezproblemowej pracy na urządzeniu fiskalnym! 

Przejdź do strony głównej

Dlaczego STOPERBIS ?

Od wielu lat Stoperbis zajmuje czołową pozycje na rynku sprzedaży i profesjonalnego serwisu kas fiskalnych i drukarek fiskalnych w kujawsko-pomorskim a szczególnie w Bydgoszczy. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą urządzeń oraz programów magazynowych dla sklepu, restauracji i hoteli oraz urządzeń gdzie znaczące pozycje stanowią kasy fiskalne i drukarki fiskalne. Znajdziecie tu Państwo cały szereg tanich i prostych w użyciu oraz zaawansowanych technologicznie urządzeń, które sprzedajemy i serwisujemy już od 25 lat.
Zapraszamy do naszego salonu w Bydgoszczy:

PHU Stoperbis Kasy Fiskalne Drukarki Fiskalne Wagi Metkownice
Bydgoszcz, ul. M. Konopnickiej 22B 

Zapraszamy do współpracy
Stoperbis Mariusz Radomski Aleksandra RadomskaStoperbis