» NIP NA PARAGONIE

NIP NA PARAGONIE

1 września 2019 roku weszła w życie nowelizacja Ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw.  Obowiązek umieszczania NIPu nabywcy na paragonach, do których wystawiona będzie faktura VAT oraz konsekwencje nieprzestrzegania tego obowiązku regulują art. 106b ust. 5-6 tej ustawy. Ust. 7 wyklucza z tego obowiązku podatników świadczących usługi taksówek osobowych. Art. 15 tej nowelizacji przesuwa wejście powyższego obowiązku na dzień 1 stycznia 2020 roku (cyt: przepisu "nie stosuje się w przypadku sprzedaży zaewidencjonowanej przy zastosowaniu kasy rejestrującej przed dniem 1 stycznia 2020 r.")

NUMER UNIKATOWY KASY LUB DRUKARKI FISKALNEJ MOŻNA ODCZYTAĆ Z TABLICZKI ZNAMIONOWEJ, KTÓRA ZNAJDUJE SIĘ NA SPODZIE LUB Z BOKU URZĄDZENIA. MOŻNA GO TEŻ ODCZYTAĆ Z DOWOLNEGO WYDRUKU Z KASY, A W SZCZEGÓLNOŚCI Z RAPORTU SERWISOWEGO, DOSTĘPNEGO DLA UŻYTKOWNIKA KASY.


WYKAZ PREFIKSÓW NUMERÓW UNIKATOWYCH KAS,
KTÓRE MAJĄ MOŻLIWOŚĆ WPISANIA NUMERU NIP NA PARAGONIE


NOVITUS

POSNET

DATECS
kontakt:  tel.: +48 22 868 10 51;

ELZAB

 

Przejdź do strony głównej

Dlaczego STOPERBIS ?

Od wielu lat Stoperbis zajmuje czołową pozycje na rynku sprzedaży i profesjonalnego serwisu kas fiskalnych i drukarek fiskalnych w kujawsko-pomorskim a szczególnie w Bydgoszczy. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą urządzeń oraz programów magazynowych dla sklepu, restauracji i hoteli oraz urządzeń gdzie znaczące pozycje stanowią kasy fiskalne i drukarki fiskalne. Znajdziecie tu Państwo cały szereg tanich i prostych w użyciu oraz zaawansowanych technologicznie urządzeń, które sprzedajemy i serwisujemy już od 25 lat.
Zapraszamy do naszego salonu w Bydgoszczy:

PHU Stoperbis Kasy Fiskalne Drukarki Fiskalne Wagi Metkownice
Bydgoszcz, ul. M. Konopnickiej 22B 

Zapraszamy do współpracy
Stoperbis Mariusz Radomski Aleksandra RadomskaStoperbis